Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Blíží se oblíbená Malovaná olympiáda

Poslední změna: Pátek 17.05.2019 11:02

Po předchozích úspěšných „Malovaných olympiádách“, které mariánskohorská radnice pro děti z mateřských škol a prvních ročníků Základní školy Gen. Janka uspořádala, se vedení obvodu rozhodlo akci znovu zopakovat. Děti se tak mohou těšit na úterý 21. května, kdy se devět malovaných hřišť v našem obvodě promění v jeden olympijský stadion.

Stejně jako v loňském roce, bude i tentokrát dopolední část soutěže vyhrazena mateřským školám z našeho obvodu a také žákům první a druhé třídy ZŠ Gen. Janka. Odpoledne si budou moci přijít zasoutěžit všechny děti se svými rodiči, případně staršími sourozenci. Na každého účastníka čeká malá sladká odměna, na vítěze pak speciální ceny.

Princip olympiády je velmi jednoduchý – navštívit co největší počet malovaných hřišť a zaskákat si na jednotlivých hrách. Porotci, kteří budou na místě, úspěšné absolvování každé hry zaznamenají do tabulky, přičemž hodnotit se bude jednak zvládnutí pravidel dané hry, jednak také vlastní kreativita dětí a způsob provedení.

Tabulku pro hodnocení dostanou děti přímo v mateřských školách, stejně jako žáci prvních a druhých tříd Základní školy Gen. Janka. Kartičku s tabulkou bude ale také možné získat přímo na soutěžních stanovištích. Body nasbírané v dopolední i odpolední části se budou sčítat a vyhrají ti, kteří získají největší počet bodů.

Účastníci olympiády budou moci kartičky s výsledky jednotlivých soutěží odevzdat na posledním stanovišti, které navštíví. Po sečtení bodů organizátoři vyhodnotí nejlepší soutěžící, které vedení radnice odmění. Pro vítězství není nutné absolvovat všechna stanoviště, čím více jich ale s dětmi navštívíte, tím větší šanci na úspěch budou vaše děti mít.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 459 102, 200


Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
Přemyslovců 63
709 36 Ostrava - Mariánské Hory


Úřední hodiny »