Miss PES

Soutěže Miss pes a Mazlík mají své vítěze

V Mariánských Horách se již tradičně pořádala soutěž Miss pes a Mazlík. Vítězové si své ceny převzali u kašny na Stojanově náměstí. V každé kategorii se vyhlašovalo pět největších sympaťáků. Další tři vítězná místa v každé kategorii přidělili svým favoritům sami lidé, kteří hlasovali přímo na webových stránkách soutěže.

 Několik desítek psů, koček, morčat a dalších zvířátek se utkalo v soutěži Miss pes a Mazlík Mariánských Hor a Hulvák. Vyhlášení vítězů letošního ročníku se uskutečnilo ve středu 21. září odpoledne u kašny na Stojanově náměstí.

 Jde čistě o fotografickou soutěž a letos se do ní zapojilo kolem 50 domácích mazlíčků. Toto číslo rok od roku roste. Odborná porota pak každoročně vybírá ta nejsympatičtější zvířata. Kdo se nevejde do kategorie psů, soutěží v kategorii Mazlík,“ uvedl starosta Patrik Hujdus.

Zkrátka nepřišli ani účastníci, kteří se neumístili mezi prvními pěti, pro ně měli zástupci radnice nachystány čestné uznání a malý pamlsek. Termín slavnostního vyhlášení se letos musel kvůli počasí měnit, ale to rozhodně neubralo na dobré náladě ani na ohlasu lidí. U kašny se objevili téměř všichni soutěžící a nechyběli ani nezúčastnění diváci.

Letošním vítězem již desátého ročníku soutěže Miss pes, vyhlášené radnicí, se stal již jedenáctiletý matador soutěže, německý ovčák Gaston. Nejsympatičtějším zvířecím mazlíkem se pak naopak stal jeden z nejmladších účastníků, koťátko kočky domácí jménem Kiki.

Výsledky soutěže:

ON-LINE HLASOVÁNÍ – MISS PES

1. místo: Ebby (francouzský buldoček)

2. místo: Cookie (trpasličí špic)

3. místo: Meggie (stafordšírský bulteriér)

ON-LINE HLASOVÁNÍ – MAZLÍK

1. místo: Mucinka (králíček)

2. místo: Max (mainská mývalí kočka)

3. místo: Micinka (kočka evropská)

POROTA – MISS PES

1. místo: Gaston (německý ovčák)

2. místo: Hugo (francouzský buldoček)

2. místo: Čiko (border kolie)

2. místo: Kejsi (border kolie)

3. místo: Ebby (francouzský buldoček)

POROTA – MAZLÍK

1. místo: Kiki (kočka domácí)

2. místo: Mia (britská modrá kočka)

2. místo: Kvido (kočka domácí)

3. místo: Barunka (ruská britská kočka)

4. místo: Barnabáš (králík beránek)