Miss PES

Už známe největší zvířecí sympaťáky Mariánských Hor a Hulvák

 

Oblíbená soutěž MISS PES a Mazlík, kterou pořádá radnice Mariánských Hor a Hulvák již sedmým rokem, vyvrcholila v pondělí 7. října slavnostním vyhlášením výsledků u kašny před kostelem Panny Marie Královny na Stojanově náměstí.

Ani poměrně chladné počasí neodradilo většinu majitelů psích a dalších zvířecích fešáků přijít si vyslechnout výsledky v doprovodu svých čtyřnohých kamarádů, či právě s ohledem na počasí alespoň bez nich.

Letošního ročníku se zúčastnilo několik desítek soutěžících a rok od roku je těžší vybrat vítěze. Jelikož ale víme, že hlasování poroty je subjektivní a výsledky mnohdy velmi těsné, letos již podruhé mohla své favority vybrat i veřejnost na internetu. A aby nepřišli zkrátka ani ti, kteří se neprobojovali mezi první pětku, dostali všichni soutěžící čestné uznání a drobný pamlsek,“ vysvětlil starosta Mariánských Hor a Hulvák Patrik Hujdus.

Vítězem letošního ročníku soutěže MISSPES se stala šestiletá fenka sheltie jménem Lady. Nejsympatičtějším mazlíkem se stal loňský držitel páté pozice, kocourek rasy Raddol Cross jménem Číma Čichač.

Ocenění soutěžící od mariánskohorské radnice získali granule a další pamlsky. Velký pytel granulí vítězce věnoval ale také partner soutěže – Veterinární klinika MVDr. Vítězslava Rašky.

Soutěž si u obyvatel našeho obvodu získala poměrně velkou popularitu a my jsme letos s lítostí museli odmítat i několik přespolních zájemců. Proto plánujeme v příštím roce nejen pokračovat, ale rozhodli jsme se ji rozšířit, aby se do ní se svými zvířecími kamarády mohli zapojit i Ostravané z jiných městských obvodů,“ doplnil Patrik Hujdus.

A jak to tedy dopadlo?

 

MISS PES 2019                                                        MISS PES 2019 online

  1. místo: sheltie Lady                                        1. místo: border kolie Theo
  2. místo: staford x ridgeback Ares                    2. místo: jack russell teriér Daphne
  3. místo: border kolie Theo                               3. místo: čínský chocholatý pes      Lucky
  4. místo: border kolie Bady
  5. místo: rhodéský ridgeback Riky

 

MAZLÍK 2019                                                          MAZLÍK 2019 online

  1. místo: raddol cross Číma Čichač                  1. místo: morče Fousek
  2. místo: kočka domácí Tobi                             2. místo králíček Hector
  3. místo: kočka domácí Čert                             3. místo: agama vousatá Rayley
  4. místo: zakrslý králík Bobi
  5. místo: kocour Gargield