Aktuálně

Prvňáčci dostali nejhezčí Čertovské pohádky letošního roku
7 10 2014

Prvňáčci dostali nejhezčí Čertovské pohádky letošního roku

Stejně jako v minulých letech, i v roce letošním dostali žáci prvních tříd Základní školy Gen. Janka v Ostravě – Mariánských Horách od vedení městského obvodu dárek v podobě audio CD s nejhezčími Čertovskými pohádkami. V rámci stejnojmenné literární soutěže, tentokrát s podtitulem Čerti a zvířátka, je vymyslely ostravské děti. Vypravěčům dvaceti pohádek propůjčili hlasy moderátoři Hitrádia Orion, herci Divadla loutek Ostrava, starostka Liana Janáčková a místostarostové Jiří Boháč a Jiří Jezerský, natáčelo se od července do září.

Mateřská škola Gen. Janka bude mít novou zahradu
1 10 2014

Mateřská škola Gen. Janka bude mít novou zahradu

Děti z Mateřské školy Gen. Janka si budou brzy hrát na nové zahradě. Vedení městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky se rozhodlo na rekonstrukci použít finanční prostředky z investičního transferu města Ostravy a vlastních zdrojů. Původní rozložení zahrady zůstane zachováno, ale vše, co je uvnitř se opraví a zmodernizuje. Dojde k předláždění a opravám bývalé zpevněné plochy, vznikne prostor pro ohniště a také pro basketbalový koš.

Probíhá první fáze regenerace sídliště Vršovců
25 9 2014

Probíhá první fáze regenerace sídliště Vršovců

Po několikaleté regeneraci sídliště Fifejdy I, která bude za několik dní ukončena, vedení městského obvodu rozhodlo začít s úpravami sídliště Vršovců. Práce na první části regenerace druhého největšího sídliště v Mariánských Horách a Hulvákách v těchto dnech již probíhají. Jejich cílem je opravit hlavní páteřní tah pro pěší, který vede sídlištěm, a zmodernizovat prvky kolem něj.

Od příštího roku na úřadu zaplatíte platební kartou
16 9 2014

Od příštího roku na úřadu zaplatíte platební kartou

V rámci modernizace a zkvalitňování služeb občanům bude od 1. ledna příštího roku na pokladně Úřadu městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky zaveden platební terminál s možností úhrady poplatků prostřednictvím platebních karet. „Často se stává, že na úřad chodí lidé, kteří u sebe nemají peníze v hotovosti a platbu kartou by přivítali. Zavedení bezhotovostního platebního styku proto podpořili všichni radní obvodu a také vedoucí jednotlivých odborů,“ řekla tajemnice úřadu Pavla Uhrová a dodala, že možnost placení v hotovosti zůstane samozřejmě i nadále zachována.

Výměny plastových oken pokračují
4 9 2014

Výměny plastových oken pokračují

Na základě rozhodnutí vedení městského obvodu se stará dřevěná okna v nájemních bytech již několik let postupně mění za nová okna plastová. V letošním roce se výměna týkala například bytů na ulicích Sušilově 1 a Korunní 63, ale také na Klicperově 9 a Závišově 4, kde byly práce ukončeny teprve nedávno. V následujících dnech se plastových oken dočkají ještě nájemníci obecních bytů na ulicích Přemyslovců 24 a 26, plastová okna nejpozději v průběhu listopadu budou vyměněna také v bytech na Mariánském náměstí 3 a 11.

Probíhá poslední etapa regenerace sídliště Fifejdy I
26 8 2014

Probíhá poslední etapa regenerace sídliště Fifejdy I

Poslední etapa regenerace sídliště Fifejdy I, kterou vedení městského obvodu naplánovalo na letošní rok, postupně spěje do svého finále. Sídliště o velikosti přes 20 hektarů se tak po 13 letech blíží k naplnění představ starostky Mariánských Hor a Hulvák Liany Janáčkové a architektky Ivy Seitzové. Projekt, který je od přelomu let 2000 a 2001 postupnými kroky na Fifejdách realizován, je svým komplexním zpracování a rozsáhlostí podle realizátorů jedinečný nejen v Ostravě, ale také v celé České republice.

Rekonstrukce školských zařízení se o prázdninách rozjela naplno
23 8 2014

Rekonstrukce školských zařízení se o prázdninách rozjela naplno

Během letních prázdnin se naplno rozjela rekonstrukce několika školských zařízení městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky zaměřená na zvýšení energetických úspor a zlepšení prostředí. Díky získané dotaci z Operačního programu Životní prostředí ve výši přesahující 18 milionů korun budou v letošním roce objekty tří mateřských škol kompletně zatepleny, stávající okna nahradí nová okna plastová a současně bude provedena úprava vchodových prostor do jednotlivých budov. Jedná se o MŠ U Dvoru (bývalá alternativní), Křesťanskou mateřskou školu a MŠ Matrosovova. Rekonstrukce se týká také posledního dosud nerekonstruovaného pavilonu Základní školy Gen. Janka a budovy soukromé základní školy pro žáky s více vadami na ulici Železárenské, ve kterých rovněž dochází k výměně stávajících oken za plastová a k jejich kompletnímu zateplení.

Konzultační proces k dokumentu "4. Komunitní plán sociálních služeb a souvisejících aktivit"
14 7 2014

Konzultační proces k dokumentu "4. Komunitní plán sociálních služeb a souvisejících aktivit"

Město Ostrava připravuje v letošním roce již 4. Komunitní plán sociálních služeb a souvisejících aktivit na období 2015-2018 (dále jen 4.KP). Materiál je významným strategickým dokumentem pro realizaci a rozvoj sociálních služeb a souvisejících aktivit na území města. Jednotlivé cíle a opatření vyjadřují způsob uspokojování potřeb občanů statutárního města Ostravy v oblasti sociálních služeb a souvisejících aktivit.

Čertovské pohádky 2014 mají své vítěze
13 6 2014

Čertovské pohádky 2014 mají své vítěze

V pátek 13. června proběhlo v obřadní síni Úřadu městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky slavnostní vyhlášení výsledků 4. ročníku soutěže Čertovské pohádky, který měl podtitul Čerti a zvířátka. Akce se společně s rodiči zúčastnilo deset nejlepších autorů soutěže, vybrané třídní kolektivy s učiteli, zástupci partnerů soutěže a vedení městského obvodu.

Městský obvod ušetřil jeden a půl milionu korun za plastová okna
2 6 2014

Městský obvod ušetřil jeden a půl milionu korun za plastová okna

Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky ušetřil jeden a půl milionu korun za výměnu plastových oken v obecních bytech na ulicích Přemyslovců 24 a 26, Závišově 4, Klicperově 9 a na Mariánském náměstí 3 a 11. Výměna, o které rozhodlo vedení radnice již začátkem roku, proběhne během letních měsíců a nájemníkům bytů přinese kromě vyšší kvality bydlení také úsporu finančních prostředků vynakládaných za období topných sezon.

Kola z Mariánských Hor putují do Afriky
27 5 2014

Kola z Mariánských Hor putují do Afriky

Ve středu 7. května předala tajemnice Úřadu městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Pavla Uhrová společně s referentkou odboru hospodářských činností Hanou Šustkovou zástupci obecně prospěšné společnosti KOLA PRO AFRIKU dvě jízdní kola. Protože tato kola městský obvod nabyl jako věci nalezené, nepoužitelné a v zákonné lhůtě se nepodařilo zjistit totožnost jejich majitelů, vedení radnice se rozhodlo poskytnout je jako dar za účelem jeho předání dětem v africké Gambii, jako podporu v rámci charitativního projektu Czech bikes for Gambian schools.

Letní kino posouvá začátky promítání na 21:30 hodin
15 5 2014

Letní kino posouvá začátky promítání na 21:30 hodin

Upozornění pro návštěvníky letního kina: protože je déle světlo, začátky filmových představení v Letním kině na hřišti ZŠ Gen. Janka se posouvají na 21:30 hodin. Děkujeme za pochopení.

Uctění památky obětí války
2 5 2014

Uctění památky obětí války

Vedení radnice Mariánských Hor a Hulvák si ve středu 30. dubna připomnělo 69. výročí osvobození Ostravy. Starostka městského obvodu Liana Janáčková a 1. místostarosta Jiří Boháč uctili památku obětí války a položili kytice u Památníku padlého letce Nikolaje Ovčinikova na Hulváckém kopci, Památníku padlým a umučeným v Matrosovově ulici, Památníku umučeným na hřbitově v Mariánských Horách a u Památníku Obětem 2. světové války na Podlahově ulici v parčíku před budovou Fakulty umění Ostravské univerzity.

Před radnicí v Mariánských Horách se cvičilo
24 4 2014

Před radnicí v Mariánských Horách se cvičilo

Zaměstnanci Úřadu městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky si 15. dubna v úterý ráno společně zacvičili. Zapojili se tak do akce mariánskohorské společnosti Contours Fitness pro ženy, která před radnicí v rámci soutěže klubů Contours z celé České republiky natáčela propagační videoklip.

Zaměstnanci radnice se zdokonalovali v práci na PC
22 4 2014

Zaměstnanci radnice se zdokonalovali v práci na PC

Zaměstnanci Úřadu městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky se v březnu zúčastnili školení v prohlubování znalostí práce s programovým vybavením MS Office. Školení v celkovém rozsahu tří hodin probíhalo v počítačové učebně Obchodní akademie a Vyšší odborné školy sociální, Ostrava – Mariánské Hory, Karasova 16, v rámci dlouhodobé spolupráce školy s úřadem a v průběhu tří školících dnů jej absolvovalo celkem 34 zaměstnanců mariánskohorské radnice.

Mariánské Hory a Hulváky pořádají pro děti z celé Ostravy literární soutěž
26 3 2014

Mariánské Hory a Hulváky pořádají pro děti z celé Ostravy literární soutěž

Radní městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky vyhlásili čtvrtý ročník literární soutěže Čertovské pohádky. V letošním roce mohou děti z celé Ostravy vymýšlet pohádkové příběhy na téma Čerti a zvířátka, přičemž na autory nejhezčích pohádek opět čekají krásné ceny. „Za první místo vítěz již tradičně získá poukaz na týdenní dovolenou s plnou penzí pro celou rodinu v Hotelu Odra v Ostravici se vstupem do vyhřívaného bazénu a wellness, další mladí spisovatelé se můžou těšit na dotykový mobilní telefon, knihy a jiné ceny,“ uvedla starostka městského obvodu Liana Janáčková.

Prvňáčky na čtenáře pasoval 1. místostarosta obvodu Jiří Boháč
11 3 2014

Prvňáčky na čtenáře pasoval 1. místostarosta obvodu Jiří Boháč

Ve středu 5. března se od 16 hodin konalo v knihovně městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky na ulici Jiřího Trnky slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře a ochránce knih, na kterém děti složily čtenářský slib a získaly pasovací listiny. Veřejnou akci pro děti a jejich rodiče již tradičně  organizuje pobočka ostravské knihovny ve spolupráci se základními školami každý rok a také letos se slavnostní pasování neobešlo bez přítomnosti zástupců vedení městského obvodu.

Mariánskohorský ples přinesl peníze nemocnému chlapečkovi
4 3 2014

Mariánskohorský ples přinesl peníze nemocnému chlapečkovi

V sobotu 1. března se v Harmony Club Hotelu v Ostravě konal tradiční mariánskohorský ples, který pro širokou veřejnost pravidelně každý rok organizuje vedení radnice v čele se starostkou obvodu Lianou Janáčkovou. Stejně jako v minulých letech, i letos se tančilo ve dvou sálech, k tanci a poslechu hrály dvě hudební skupiny, nechyběla tombola s hodnotnými cenami a další zajímavý program, tentokrát s populárním zpěvákem Stanislavem Hložkem jako hlavním hostem večera.

Zápisy do mateřských škol v Mariánských Horách a Hulvákách
3 3 2014

Zápisy do mateřských škol v Mariánských Horách a Hulvákách

Upozorňujeme veřejnost a rodiče, že zápisy dětí do mateřských škol zřízených městským obvodem Mariánské Hory a Hulváky proběhnou ve čtvrtek 27. března od 8 do 16 hodin. K zápisu je zapotřebí přinést rodný list dítěte. Bližší informace najdete na webových stránkách našich škol.

Farmářské trhy před radnicí každý čtvrtek
24 2 2014

Farmářské trhy před radnicí každý čtvrtek

V Ostravě – Mariánských Horách se opět budou každý týden konat pravidelné Farmářské trhy. V pořádání oblíbených trhů před mariánskohorskou radnicí pokračuje městský obvod po zimní přestávce každý čtvrtek od 8 hodin do oběda počínaje 6. březnem 2014.