Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Aktuálně

Poslední změna: Středa 09.05.2018 14:19 by marh1742
Čertovské pohádky 2014 mají své vítěze

Čertovské pohádky 2014 mají své vítěze

Pátek 13.06.2014 00:00

V pátek 13. června proběhlo v obřadní síni Úřadu městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky slavnostní vyhlášení výsledků 4. ročníku soutěže Čertovské pohádky, který měl podtitul Čerti a zvířátka. Akce se společně s rodiči zúčastnilo deset nejlepších autorů soutěže, vybrané třídní kolektivy s učiteli, zástupci partnerů soutěže a vedení městského obvodu.

Městský obvod ušetřil jeden a půl milionu korun za plastová okna

Městský obvod ušetřil jeden a půl milionu korun za plastová okna

Pondělí 02.06.2014 16:24

Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky ušetřil jeden a půl milionu korun za výměnu plastových oken v obecních bytech na ulicích Přemyslovců 24 a 26, Závišově 4, Klicperově 9 a na Mariánském náměstí 3 a 11. Výměna, o které rozhodlo vedení radnice již začátkem roku, proběhne během letních měsíců a nájemníkům bytů přinese kromě vyšší kvality bydlení také úsporu finančních prostředků vynakládaných za období topných sezon.

Kola z Mariánských Hor putují do Afriky

Kola z Mariánských Hor putují do Afriky

Úterý 27.05.2014 21:53

Ve středu 7. května předala tajemnice Úřadu městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Pavla Uhrová společně s referentkou odboru hospodářských činností Hanou Šustkovou zástupci obecně prospěšné společnosti KOLA PRO AFRIKU dvě jízdní kola. Protože tato kola městský obvod nabyl jako věci nalezené, nepoužitelné a v zákonné lhůtě se nepodařilo zjistit totožnost jejich majitelů, vedení radnice se rozhodlo poskytnout je jako dar za účelem jeho předání dětem v africké Gambii, jako podporu v rámci charitativního projektu Czech bikes for Gambian schools.

Letní kino posouvá začátky promítání na 21:30 hodin

Letní kino posouvá začátky promítání na 21:30 hodin

Čtvrtek 15.05.2014 17:00

Upozornění pro návštěvníky letního kina: protože je déle světlo, začátky filmových představení v Letním kině na hřišti ZŠ Gen. Janka se posouvají na 21:30 hodin. Děkujeme za pochopení.

Uctění památky obětí války

Uctění památky obětí války

Pátek 02.05.2014 00:00

Vedení radnice Mariánských Hor a Hulvák si ve středu 30. dubna připomnělo 69. výročí osvobození Ostravy. Starostka městského obvodu Liana Janáčková a 1. místostarosta Jiří Boháč uctili památku obětí války a položili kytice u Památníku padlého letce Nikolaje Ovčinikova na Hulváckém kopci, Památníku padlým a umučeným v Matrosovově ulici, Památníku umučeným na hřbitově v Mariánských Horách a u Památníku Obětem 2. světové války na Podlahově ulici v parčíku před budovou Fakulty umění Ostravské univerzity.

Před radnicí v Mariánských Horách se cvičilo

Před radnicí v Mariánských Horách se cvičilo

Čtvrtek 24.04.2014 00:00

Zaměstnanci Úřadu městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky si 15. dubna v úterý ráno společně zacvičili. Zapojili se tak do akce mariánskohorské společnosti Contours Fitness pro ženy, která před radnicí v rámci soutěže klubů Contours z celé České republiky natáčela propagační videoklip.

Zaměstnanci radnice se zdokonalovali v práci na PC

Zaměstnanci radnice se zdokonalovali v práci na PC

Úterý 22.04.2014 00:00

Zaměstnanci Úřadu městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky se v březnu zúčastnili školení v prohlubování znalostí práce s programovým vybavením MS Office. Školení v celkovém rozsahu tří hodin probíhalo v počítačové učebně Obchodní akademie a Vyšší odborné školy sociální, Ostrava – Mariánské Hory, Karasova 16, v rámci dlouhodobé spolupráce školy s úřadem a v průběhu tří školících dnů jej absolvovalo celkem 34 zaměstnanců mariánskohorské radnice.

Mariánské Hory a Hulváky pořádají pro děti z celé Ostravy literární soutěž

Mariánské Hory a Hulváky pořádají pro děti z celé Ostravy literární soutěž

Středa 26.03.2014 00:00

Radní městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky vyhlásili čtvrtý ročník literární soutěže Čertovské pohádky. V letošním roce mohou děti z celé Ostravy vymýšlet pohádkové příběhy na téma Čerti a zvířátka, přičemž na autory nejhezčích pohádek opět čekají krásné ceny. „Za první místo vítěz již tradičně získá poukaz na týdenní dovolenou s plnou penzí pro celou rodinu v Hotelu Odra v Ostravici se vstupem do vyhřívaného bazénu a wellness, další mladí spisovatelé se můžou těšit na dotykový mobilní telefon, knihy a jiné ceny,“ uvedla starostka městského obvodu Liana Janáčková.

Prvňáčky na čtenáře pasoval 1. místostarosta obvodu Jiří Boháč

Prvňáčky na čtenáře pasoval 1. místostarosta obvodu Jiří Boháč

Úterý 11.03.2014 00:00

Ve středu 5. března se od 16 hodin konalo v knihovně městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky na ulici Jiřího Trnky slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře a ochránce knih, na kterém děti složily čtenářský slib a získaly pasovací listiny. Veřejnou akci pro děti a jejich rodiče již tradičně  organizuje pobočka ostravské knihovny ve spolupráci se základními školami každý rok a také letos se slavnostní pasování neobešlo bez přítomnosti zástupců vedení městského obvodu.

Mariánskohorský ples přinesl peníze nemocnému chlapečkovi

Mariánskohorský ples přinesl peníze nemocnému chlapečkovi

Úterý 04.03.2014 15:43

V sobotu 1. března se v Harmony Club Hotelu v Ostravě konal tradiční mariánskohorský ples, který pro širokou veřejnost pravidelně každý rok organizuje vedení radnice v čele se starostkou obvodu Lianou Janáčkovou. Stejně jako v minulých letech, i letos se tančilo ve dvou sálech, k tanci a poslechu hrály dvě hudební skupiny, nechyběla tombola s hodnotnými cenami a další zajímavý program, tentokrát s populárním zpěvákem Stanislavem Hložkem jako hlavním hostem večera.

Zápisy do mateřských škol v Mariánských Horách a Hulvákách

Zápisy do mateřských škol v Mariánských Horách a Hulvákách

Pondělí 03.03.2014 20:36

Upozorňujeme veřejnost a rodiče, že zápisy dětí do mateřských škol zřízených městským obvodem Mariánské Hory a Hulváky proběhnou ve čtvrtek 27. března od 8 do 16 hodin. K zápisu je zapotřebí přinést rodný list dítěte. Bližší informace najdete na webových stránkách našich škol.

Farmářské trhy před radnicí každý čtvrtek

Farmářské trhy před radnicí každý čtvrtek

Pondělí 24.02.2014 13:49

V Ostravě – Mariánských Horách se opět budou každý týden konat pravidelné Farmářské trhy. V pořádání oblíbených trhů před mariánskohorskou radnicí pokračuje městský obvod po zimní přestávce každý čtvrtek od 8 hodin do oběda počínaje 6. březnem 2014.

Zaplaťte včas za své pejsky

Zaplaťte včas za své pejsky

Pátek 21.02.2014 07:37

K poslednímu dni  v březnu jsou splatné poplatky ze psa.

Dětský pořad Čertovská kvítka na Rádiu Radnice

Dětský pořad Čertovská kvítka na Rádiu Radnice

Pondělí 10.02.2014 00:00

Internetové rádio městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky, které začalo vysílat začátkem února, postupně zavádí do svého programu novinky a konkrétní pořady. Prvním z nich je pravidelná rubrika s názvem Čertovská kvítka. V ní na nejrůznější otázky reportérů odpovídají děti z mariánskohorských mateřských škol, které svými odpovědmi často pobaví nejen své rodiče.

Místostarosta Jiří Jezerský hostem televize POLAR

Místostarosta Jiří Jezerský hostem televize POLAR

Pátek 07.02.2014 00:00

Místostarosta našeho městského obvodu Jiří Jezerský byl v úterý 6. února hostem regionální televize POLAR. S redaktorkou pořadu Host dne hovořil především o historii Mariánských Hor a Hulvák a o knihách, které napsal.

Žádosti o pronájem bytu aktualizujte do konce února 2014

Žádosti o pronájem bytu aktualizujte do konce února 2014

Středa 05.02.2014 00:00

Občané, kteří v minulosti požádali o pronájem bytu a jejichž zájem stále trvá, musí do konce února 2014 provést aktualizaci svých žádostí. „Podle platné směrnice o pronajímání bytů je potřeba žádosti aktualizovat každý rok. Díky této povinné aktualizaci se v evidenci nevyskytují žadatelé, kteří již o pronájem bytu zájem z různých důvodů nemají anebo svou bytovou situaci vyřešili,“ řekl vedoucí bytového odboru Lukáš Lesňák.

Radnice vás zve na ples

Radnice vás zve na ples

Sobota 01.02.2014 00:00

V sobotu 1. března 2014 se v prostorách Harmony Club Hotelu v Mariánských Horách uskuteční od 19 hodin tradiční ples mariánskohorské radnice. K tanci a poslechu budou hrát dvě hudební skupiny, hosty v průběhu večera čeká předtančení, tombola s hodnotnými cenami a další zajímavý program. Jako hlavní host se představí populární zpěvák Stanislav Hložek.

Majitelům neočipovaných psů hrozí sankce

Majitelům neočipovaných psů hrozí sankce

Pátek 31.01.2014 00:00

V městském obvodu Mariánské Hory a Hulváky je ohlášeno celkem 967 psů, v registru chovatelů čipovaných a tetovaných psů je jich ale evidováno zatím pouze 624. Znamená to, že majitelům 343 psů hrozí při kontrole policií sankce. Vedení městského obvodu proto vyzývá pejskaře, aby obecně závaznou vyhlášku o čipování psů na území Ostravy záměrně neporušovali.

Rádio Radnice začalo vysílat 4. února 2014

Rádio Radnice začalo vysílat 4. února 2014

Čtvrtek 30.01.2014 00:00

Rádio Radnice je internetové rádio městského obvodu Ostrava - Mariánské Hory a Hulváky. Jeho prostřednictvím se občané Mariánských Hor a Hulvák mohou dozvídat o aktuálním dění v obvodu. Jedná se zejména o informace z radnice a jednotlivých odborů úřadu, o pozvánky na nejrůznější akce, reportáže, komentáře a ankety s občany k tématům, která se jich bezprostředně týkají.

V Mariánských Horách natáčeli filmaři České televize

V Mariánských Horách natáčeli filmaři České televize

Čtvrtek 16.01.2014 00:00

Možná jste v našem městském obvodu v uplynulých dnech zahlédli vůz České televize, kameramany, herce a další členy filmového štábu. Je to z toho důvodu, že filmaři, kteří natáčejí dvacetidílný cyklus dokumentárních dramat s názvem Rozsudek, si pro jeden z dalších dílů vybrali prostředí v Mariánských Horách.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 459 102, 200


Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
Přemyslovců 63
709 36 Ostrava - Mariánské Hory


Úřední hodiny »