Změny v provozu ostravských sběrných dvorů

5/11 2019

V pátek 1. listopadu přejdou ostravské sběrné dvory opět na zkrácenou zimní provozní dobu, která potrvá až do konce března příštího roku. Od listopadu 2019 rovněž dojde k rozšíření služeb sběrného dvora ve Staré Bělé a ke zrušení sběrného dvora v Proskovicích.

Změny v provozu ostravských sběrných dvorů

Sběrné dvory v Porubě, Přívoze, Kunčicích a Zábřehu budou od pondělí do neděle zavírat v 18 hodin, tedy o dvě hodiny dříve oproti letnímu režimu, sběrné dvory v Radvanicích, Slezské Ostravě, Martinově, Mariánských Horách a Staré Bělé budou od pondělí do pátku otevírat až v 10 hodin (na rozdíl od letní 9. hodiny) a zavírat budou o hodinu dříve, tedy v 18 hodin, a v sobotu budou otevřeny od 8 do 12 hodin. Sběrný dvůr v Krásném Poli bude v provozu ve středu a v pátek od 14 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 12 hodin. Provoz sběrného dvoru v Polance zůstává celoročně beze změn.

A s pátkem 1. listopadu souvisí i další změna. Bude rozšířen sběrný dvůr ve Staré Bělé a zároveň zrušen sběrný dvůr v Proskovicích. „Přestože namísto původních 12 nyní bude v Ostravě k dispozici jen 11 sběrných dvorů, v konečném důsledku tato změna přinese řadu benefitů. Tím zásadním je větší počet hodin, kdy je v Ostravě možné odpad do sběrných dvorů odevzdat. Tato pozitivní změna souvisí s delší provozní dobou, která bude od 1. listopadu platit ve sběrném dvoru ve Staré Bělé, kde bude rozšířen i sortiment odpadů, které zde bude možné odložit. Konkrétně jde o větve a odevzdávání stavebních odpadů za úplatu. Větší prostor sběrného dvora umožní i lepší vytřídění využitelných složek objemných odpadů,“ vysvětluje Vladimíra Karasová, mluvčí společnosti OZO Ostrava, a dodává, že právě nedostatek prostoru a relativně malá spádová oblast byly důvodem zrušení proskovického sběrného dvora. Na jeho místě zůstane pro proskovické občany i do budoucna místo pro odkládání zeleně a od příštího roku bude navýšen také počet velkoobjemových kontejnerů přistavovaných přímo do ulic městského obvodu Proskovice.

Více informací o tom, jaký odpad a v jakém množství mohou Ostravané ve sběrných dvorech bezplatně odevzdat, a také interaktivní mapa ostravských sběrných dvorů jsou k dispozici na www.ozoostrava.cz.