Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Malovaná olympiáda podruhé!

Poslední změna: Úterý 29.05.2018 09:04 vypršelo

Po vydařeném prvním ročníku "Malované olympiády", kterou mariánskohorská radnice pro děti z mateřských škol a prvních ročníků Základní školy Gen. Janka uspořádala v loňském roce, se vedení obvodu rozhodlo akci zrealizovat i letos, a to dokonce dvakrát. V současné době probíhají přípravy na první kolo, které se uskuteční v pondělí 28. května. "Loňský ročník malované olympiády předčil naše očekávání, děti si zábavný den opravdu užily. Dopoledne v rámci školních kolektivů z jednotlivých tříd, odpoledne se svými rodiči. Protože jsme zaznamenali pochvalné názory a sami viděli nadšení dětí, rozhodli jsme se stejnou akci uspořádat i letos," říká 1. místostarosta městského obvodu Patrik Hujdus.

Stejně jako v loňském roce bude i tentokrát dopolední část soutěže vyhrazena mateřským školkám z našeho obvodu a také žákům první a druhé třídy ZŠ Gen. Janka. Odpoledne si budou moci přijít zasoutěžit všechny děti se svými rodiči, případně staršími sourozenci. Na každého účastníka čeká malá sladká odměna, na vítěze pak speciální ceny.

Princip olympiády je velmi jednoduchý – navštívit co největší počet malovaných hřišť a zaskákat si na jednotlivých hrách. Porotci, kteří budou na místě, úspěšné absolvování každé hry zaznamenají do tabulky, přičemž hodnotit se bude jednak zvládnutí pravidel dané hry, ale také vlastní kreativita dětí a způsob provedení.

"Rozhodně není smyslem akce učit se přesně pravidla každé hry. Jde nám hlavně o to, aby se děti i dospělí pobavili, vyzkoušeli si jednotlivé kreslené hlavolamy a společně s námi si olympiádu užili," dodává místostarosta Hujdus, podle kterého tabulku pro hodnocení dostanou děti přímo v mateřských školách, stejně jako žáci prvních a druhých tříd Základní školy Gen. Janka. Kartičku s tabulkou bude ale také možné získat přímo na soutěžních stanovištích. Body nasbírané v dopolední a odpolední části se budou sčítat a vyhrají ti, kteří získají největší počet bodů.

Účastníci olympiády budou moci kartičky s výsledky jednotlivých soutěží odevzdat na posledním stanovišti, které navštíví. Po sečtení bodů organizátoři vyhodnotí nejlepší soutěžící, které vedení radnice odmění. Pro vítězství není nutné absolvovat všechna stanoviště, čím více jich ale s dětmi navštívíte, tím větší šanci na úspěch budou vaše děti mít.

Seznam stanovišť a jednotlivých her zařazených do malované olympiády:

Jiřího Trnky - FIT SQUARE, Opičí dráha, Twister
ZŠ Gen. Janka - Člověče, nezlob se!, Skákací panák
U Dvoru - Člověče, nezlob se!, Opičí dráha, Skákací panák
Vršovců - Rychlo-dráha, Skákací panák
Fráni Šrámka - Skákací panák, Rozděl žabky, Rychlo-dráha
Karasova - Číselný ostrov, Skok do dálky, Zrcadlo
Mojmírovců - Skok do boku, Piškvorky/Lodě
Varšavská - Čáp ztratil čepičku, Hodiny, Opičí dráha
Klicperova - Čokoláda, Slepá bába, Žraločí skok

Malovaná hřiště a konanání malovaných olympiád jsou spolufinancovány statutárním městem Ostrava v rámci Programu prevence kriminality.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 459 102, 200


Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
Přemyslovců 63
709 36 Ostrava - Mariánské Hory


Úřední hodiny »