Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Čertovské pohádky

Poslední změna: Čtvrtek 15.03.2018 13:09
Městský obvod vyhlásil už osmý ročník Čertovských pohádek. Pohádky je možné zasílat a o hodnotné ceny soutěžit do 30. dubna. Vítěz bude znám v červnu letošního roku.

Napište pohádku a vyhrajte týdenní dovolenou pro celou rodinu

 

Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky v březnu vyhlásil už osmý ročník literární soutěže Čertovské pohádky. Soutěž je určena všem dětem, kteří bydlí v Moravskoslezském kraji a navštěvují základní školu, nebo adekvátní ročníky víceletých gymnázií.

Čertovské pohádky se staly už tradicí a do soutěže se zapojuje každoročně více dětí. Vymýšlet nová témata je sice stále obtížnější, ale baví nás to. Pro letošní rok jsme zvolili téma Čerti ve škole a jsme zvědaví, jaké zajímavé a nápadité příběhy děti vytvoří,“ říká starostka obvodu Liana Janáčková.

Dětem se zapojení do soutěže vyplatí. Na autory nejhezčích pohádek totiž čekají hodnotné ceny. Vítěz letošního ročníku například získá pro celou svou rodinu týdenní pobyt v Hotelu Bauer s plnou penzí, včetně vstupu do wellness a hotelového zábavního centra. Připraveny jsou ale i jiné pobytové balíčky na horách, vouchery na dovolenou v Chorvatsku, kolo, iPhone, roční permanentka do zoologické zahrady v Ostravě a mnoho dalších pěkných cen.

Pravidla soutěže jsou přitom velmi jednoduchá. Stačí napsat pohádku na téma Čerti ve škole, která bude mít rozsah do jedné strany formátu A4. Dětem s psaním můžou pomáhat rodiče, ale hlavní myšlenka příběhu a následný děj pohádky musí být kompletně zpracovaný dětmi. Termín na odevzdání soutěžní pohádky je nejpozději do 30. dubna, kdy je potřeba text společně s kontaktními údaji na rodiče autora odeslat na e-mailovou adresu soutez@certovskepohadky.cz. V květnu porotci všechny pohádky přečtou, vyberou ty nejhezčí a v červnu se uskuteční slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen vítězům.

V době mobilních telefonů, tabletů a internetu chceme podporovat literární aktivitu dětí. Soutěž organizujeme už od roku 2011 a za těch sedm uplynulých ročníků víme, že je to cesta správným směrem. Děti díky atraktivním cenám mají motivaci se do soutěže zapojit, snaží se a vymýšlejí nejrůznější, často i velmi zamotané příběhy. Na některých školách organizují místní kola soutěže a například Základní škola Horymírova z Ostravy-Zábřehu dokonce vydala knihu čertovských pohádek, které její žáci napsali,“ dodává 1. místostarosta Patrik Hujdus.

I v letošním roce škola, která se do soutěže zapojí nejaktivněji a pošle největší počet soutěžních pohádek, získá ocenění v podobě kancelářské židle od společnosti RAMA Moravia, s. r. o. pro ředitele nebo ředitelku školy.

Vedení Mariánských Hor a Hulvák také počítá s tím, že zástupci obvodu společně s moderátory Hitrádia Orion nejhezčí pohádky namluví a vznikne tak pohádkové CD, které získají prvňáčci vybraných základních škol v září jako dárek při nástupu do prvních tříd.

Zapojte se do soutěže taky. Na nové pohádkové příběhy o čertech se moc těšíme!

Více informací o soutěži k dispozici na webu www.certovskepohadky.cz

Čert 2018

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 459 102, 200


Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
Přemyslovců 63
709 36 Ostrava - Mariánské Hory


Úřední hodiny »