Čertovské pohádky

Desátý ročník Čertovských pohádek byl vyhlášen. Letošní téma je: ČERTI NA OSLAVĚ. Těšíme se na vaše soutěžní příspěvky.

Čertovské pohádky oslaví první kulaté výročí

Literární soutěž Čertovské pohádky, kterou pro děti z celého Moravskoslezského kraje pořádá městský obvod Mariánské Hory a Hulváky, má pokračování i v letošním roce. A to ne ledajaké. Vzhledem k tomu, že se jedná o desátý, tedy jubilejní ročník, tématem vyhlášeného ročníku jsou letos Čerti na oslavě, a úkolem mladých spisovatelů tak je vymyslet krátkou pohádku, ve které se objeví v hlavní roli čert, který má něco společného s oslavami všeho druhu.

„Líbí se nám a baví nás, že se naše Čertovské pohádky i po deseti letech stále těší zájmu dětí. 
Myslím si, že v dnešní době počítačových her, spousty animovaných pohádek a dětských seriálů je dobré vést děti také k vyjádření vlastních představ a rozvíjení fantazie,“
uvedl starosta Patrik Hujdus.


Zúčastnit se jí můžou všechny děti z Moravskoslezského kraje, které navštěvují základní školu, případně adekvátní ročníky víceletých gymnázií. Vyhlášení soutěže se bude konat začátkem března, ale už nyní se mohou budoucí autoři zamýšlet nad obsahem pohádky na dané téma, kterou je zapotřebí napsat a odeslat nejpozději do 30. dubna na e-mailovou adresu soutez@certovskepohadky.cz. Nejlepší autoři budou odměněni hodnotnými a zajímavými cenami, které každoročně poskytují smluvní partneři soutěže. Jedná se zejména o týdenní pobyt pro celou rodinu v Hotelu Odra v Ostravici, mobilní telefon anebo rodinnou permanentku do zoologické zahrady, ale i spoustu dalších krásných cen.

Vyhlášení výsledků soutěže bude v červnu. Nejhezčí pohádky, jako už v předchozích letech, i letos namluví moderátoři Hitrádia Orion a vzniklé audio CD získají zdarma prvňáčci vybraných základních škol. 

 

Více informací o soutěži je k dispozici na www.certovskepohadky.cz.

 Čertovské pohádky 2020