Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Čertovské pohádky

Poslední změna: Středa 27.06.2018 15:05
Osmý ročník Čertovských pohádek zná svého vítěze! Hlavní cena, tedy týdenní dovolená pro celou rodinu, tentokrát putovala do Razové. Nejhezčí pohádky teď namluví vedení městského obvodu a moderátoři Hitrádia Orion na CD, která dostanou prvňáčci vybraných škol.

Vítěz osmého ročníku Čertovských pohádek vezme svou rodinu na týdenní dovolenou

 

V ostravském multikině Cinestar se v úterý 19. června uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků 8. ročníku Čertovských pohádek.

Literární soutěž pro děti ze základních škol a adekvátních ročníků víceletých gymnázií pořádá městský obvod Mariánské Hory a Hulváky již od roku 2011. „Tehdy byla soutěž určena pouze ostravským dětem, postupně se ale rozrostla do celého Moravskoslezského kraje, přičemž letos se jí zúčastnilo šedesát sedm škol a téměř čtyři sta mladých spisovatelů,“ řekl 1. místostarosta obvodu a hlavní organizátor soutěže Patrik Hujdus.

Vítězem letošního ročníku s podtitulem Čerti ve škole se stal Sebastian Kožušník z Razové. V pohádce „O čertovi z razovské školy“ popisuje příběh malého čertíka Berťase, který vyváděl čertoviny v místní škole, kde zlobil děti, učitele, i pana školníka. "Svou pohádku zasadil do konkrétního prostředí obce, ve které žije, což bylo neobvyklé a proto právě jeho příběh porotu zaujal nejvíce. Líbily se nám ale všechny soutěžní pohádky a jsme za ně rádi," dodala starostka Liana Janáčková.

Autor nejhezčí pohádky vyhrál pro celou svou rodinu týdenní pobyt v Hotelu Bauer s plnou penzí, vstupem do wellness a hotelového zábavního centra, poukaz na rehabilitační služby v Hotelu Odra, voucher od cestovní kanceláře Cherry tour a dárkové balíčky dalších partnerů soutěže. Na své si ale přišli i další z deseti finalistů soutěže, mezi které organizátoři rozdělili také spoustu zajímavých cen – například mobilní telefon iPhone, poukaz na jízdní kolo, poukazy na rodinné ubytování v apartmánech Bečva Resort, rodinnou permanentku do ZOO Ostrava, sluchátka SONY a další.

„V posledních letech také odměňujeme zástupce školy, která se do naší soutěže zapojí nejaktivněji a pošle nejvíce soutěžních pohádek. Poukaz na kancelářskou židli jsme proto předali paní učitelce Martině Kundrátové ze Základní školy Horymírova z Ostravy-Zábřehu,“ řekl Patrik Hujdus s tím, že stejná škola zvítězila v dané speciální kategorii již podruhé.

Vyhlášení výsledků se uskutečnilo za přítomnosti dětských kolektivů z vybraných základních škol, partnerů soutěže, rodičů vítězných autorů a dalších pozvaných hostů. „Děkujeme všem, kteří jste se letošního ročníku naší soutěže zúčastnili,“ řekl při předávání cen vítězům místostarosta Hujdus a dodal, že organizátoři také počítají s tím, že zástupci obvodu společně s moderátory Hitrádia Orion nejhezčí pohádky namluví a vznikne tak pohádkové audio CD, které v září získají prvňáčci vybraných základních škol jako dárek při nástupu do prvních tříd.

Více informací o soutěži k dispozici na webu www.certovskepohadky.cz

Čert 2018

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 459 102, 200


Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
Přemyslovců 63
709 36 Ostrava - Mariánské Hory


Úřední hodiny »